Divadlo Point z.s.

Bylo založeno v roce 2005 a od počátku se věnovalo jak tvorbě autorské, tak inscenování našich i zahraničních dramatiků. Má na svém kontě okolo tří desítek inscenací. Vedle toho se repertoár Divadla Point zaměřil na uvádění originálních kabaretů, jejichž tradice pokračuje v komponovaných večerech ku příležitosti začátku a konce divadelní sezóny (tzv. Rozsvěcení a Zhasínání světel).

Aktivity Divadla Point se neomezují pouze na činnost divadelní, která převažuje, ale zahrnují také lektorskou činnost na filmových táborech (domácích i mezinárodních), pořádání  studentských majálesů, spolupořádání divadelních přehlídek a festivalů (MedART, WP, Zámek Pointu), vystoupení na společenských akcích a mnoho dalších. Za dobu své existence  (de facto od roku 2005, kdy proběhla premiéra hry J. M. Synge Studna světců v nově otevřeném prostoru na Olomoucké ulici 25 v Prostějově) se soubor účastnil mnoha soutěžních  divadelních přehlídek – od krajských až po mezinárodní. Se svými inscenacemi reprezentoval region téměř v celé republice a mnohdy zamířili i do zahraničí. Divadlo Point má na svém kontě celou řadu ocenění. Za patnáct let fungování prošlo souborem mnoho mladých lidí, kteří se vydali buď na dráhu uměleckou a uplatňují svoje zkušenosti z „rodného“ souboru na významných scénách v České republice (např. Miroslav Ondra – MD Brno, JAMU Brno, Robert Finta – ND Moravskoslezské Ostrava, Nina Horáková – Městská Divadla Pražská, Antonín Dlapa – kytarista,  Praha, Vojtěch Pospíšil – filharmonik, Olomouc, Karel Štulo – hudebník, Václav Stojan – herec, Olomouc, Martin Dědoch – herec ND Praha, David Krchňavý – herec, Štěpán Gajdoš – režisér a další)  nebo se věnují civilním povoláním a divadlu se věnují jako ochotníci (Jakub Hyndrich –  právník, Vítězslav Lužný – soudní znalec, Aleš Procházka – pedagog, knihovník, Jkub Krejčí – technick městského divadla a další).

Činnost divadla lze rozdělit také podle místa, ve kterém působilo. V letech 2005 – 2017 působilo ve „starém“ na Olomoucké ulici, kde se jednalo o původní šicí dílnu s ocelovými sloupy uprostřed jeviště i hlediště. Na tuto raritu mnoho herců i diváků dodnes vzpomíná. Od roku 2018 umožnilo město Prostějov využití prostor v budově bývalé školy na Husově náměstí, kde působí divadlo dodnes. Prostory jsou nově vzniklým spolkem (od roku 2022 - Divadlo Point z.s.) postupně zvelebovány a mají již charakter studiového divadla včetně potřebného zázemí.

K nejvýznamnějším inscenacím patří Ostrov pokladů (R. L. Stevenson, A. Procházka a M.  Ondra) z roku 2006 v režii Miroslava Ondry. Tato hravá inscenace zazářila na přehlídce Popelka 2006 v Rakovníku. Velký úspěch slavila také inscenace Nahý Wolker (J. Wolker, K.  Štulo a A. Procházka) z roku 2010 v režii Aleše Procházky, ve které autoři představili prostějovského rodáka a významného českého básníka Jiřího Wolkera v jiné, velmi osobní rovině. Tato inscenace získala Cenu WP a doporučení na Jiráskův Hronov. Za zmínku stojí také divácky úspěšná komedie Druhý výstřel (R. Thomas) z roku 2011 v režii Vojtěcha Pospíšila, která se probojovala do celostátní přehlídky Piknik Volyně 2012. A s rekordním počtem téměř sta repríz zatím nejpopulárnější a nejúspěšnější inscenací je hra Testosteron (A. Saramonowicz) z roku 2013 v režii Jakuba Hyndricha, která se umístila mezi tzv. Top 6 Jiráskova Hronova 2013 a také byla vybrána jako reprezentační inscenace českého amatérského divadla pro nejvýznamnější slovenskou divadelní přehlídku Scénická žatva 2014  v Martině několikrát se s touto inscenací zavítalo divadlo do Prahy, mimo jiné do slavného  Činoherního klubu.  Další nejnavštěvovanější inscenací je Baskervillská bestie (A. C. Doyle, A. Procházka a kol.) – komedie, se kterou Divadlo Point zavítalo na mnoho vesnických štací. Obrovský úspěch a pro nejmladší generaci Pointu zlomový bod znamenala v roce 2015 inscenace E=mc2, lásko moje (P. Cauvin, A. Procházka), která se probojovala až do celostátní přehlídky Piknik Volyně. A za zmínku stojí také inscenace Maturanti (M. Randár), která je generační výpovědí další generace Pointu. Zatím poslední hra uváděná  na "velkém" jevišti v Městském divadle je muzikál Finding Amerika aneb Gangsteři z našeho oddílu, který reprezentoval Českou republiku na mezinárodním festivalu Melpomena 2018 v polské Šrodě. V posledních leteh se však Divadlo Point zaměřuje na inscenace vytvořené pro prostor na Husově náměstí. Miluju svůj mobil,  ve kterém se opět potkala část sestavy dnes již legendrání inscenace Testosteron. Charleyova teta, ze které vzešlo několik (pro dnešní Point) důležitých osobností, které začínaly s idvadlem v dramatickém kroužku Pointík. Když se zhasne, velmi oblíbená konverzační komedie, u které je zajímavostí, že v ní vystupují skutečné manželské páry. Britney goes to heaven, komedie s prvky psychologického dramatu, která se vyznačuje originální scénografií. Love you truly, komedie inspirovaná pandemií Covid-19. Encyklopedie akčního filmu, ve které účinkuje rekordní množství herců (co se týče inscenací uváděných na "malých" scénách). Švédský stůl, kterou vytvořili členové souboru Pointík. A zatím jako poslední Cesta kolem světa, inscenace, která míří na diváky z řad celých rodin.

Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera je držitelem Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2015. Od roku 2022 je zapsáno pod novou formou jako Divadlo Point z.s.

INSCENACE DIVADLA POINT 2003 – 2023

 • 2023 Cesta kolem světa (Jiří Janků)
 • 2023 Švédský stůl (David Drábek)
 • 2023 Encyklopedie akčního filmu (Tomáš Dianiška)
 • 2022 Love you truly (Jana Montorio)
 • 2022 Britney goes to heaven (Petr Kolečko)
 • 2019 Když se zhasne (Roman Vencl & Michaela Doleželová)
 • 2019 Charleyova teta (Brandon Thomas)
 • 2019 Miluju svůj mobil (Viliam Klimáček)
 • 2018 Hledání nového prostoru pro Naše Divadlo
 • 2017 Finding amerika: Gangsteři z našeho oddílu
 • 2016 Maturanti (Matěj Randár)
 • 2015 E=MC2, LÁSKO MOJE (Patric Cauvin, Aleš Procházka)
 • 2014 Baskervillská bestie (A. C. Doyle, Aleš Procházka a kol.)
 • 2014 Denis Doll (Jan Bajer)
 • 2014 Tom Sawyer (Václav Renč, Mark Twain, Aleš Procházka)
 • 2013 Kocourkovské právo (Hans Sachs)
 • 2013 Testosteron (A. Saramonowicz)
 • 2005 – 2013 Kabarety Divadla Point
 • 2012 Hotel Palermo (Š. Gajdoš)
 • 2012 Koupačka (C. Michel)
 • 2012 Velký šéf (W. Allen, M. F. Smékalová)
 • 2012 Velká policejní pohádka (K. Čapek, Š. Gajdoš)
 • 2012 Mlsota (F. Lorbeer)
 • 2011 Druhý výstřel (R. Thomas)
 • 2011 Umění milovat podle Ovidia (P. O. Nasó, A. Procházka)
 • 2010 Nahý Wolker (J. Wolker, A. Procházka, hudba K. Štulo)
 • 2009 Strašidlo cantervillské (O. Wilde)
 • 2009 Balada o očích topičových (J. Wolker, A. Procházka, hudba K. Štulo)
 • 2009 Kramářská píseň o dvou osobách ženských (hudba A. Prokop)
 • 2008 Strakonický dudák aneb O naplněném snu (J. K. Tyl)
 • 2008 Plán R (J. Hyndrich)
 • 2007 Švédský stůl (D. Drábek)
 • 2006 Ostrov pokladů (R. L. Stevenson)
 • 2005 Studna světců (J. M. Synge)
 • 2005 Piky piky na hlavu aneb Pan Posleda, přítel študáků (A. Procházka, M. Ondra)
 • 2004 Čajzni škváru, Olivere! (A. Procházka, M. Ondra, V. Lužný)
 • 2003 Via Crucis – Křižáci (A. Procházka, M. Ondra, V. Peštuka)

.

J. Janků: CESTA KOLEM SVĚTA

Podaří se sebevědomé cestovatelce Femině Jones za pomoci její společnice uskutečnit cestu kolem světa za méně než 80 dní a dokázat tak konečně světu, že ženy jsou lepší než muži? Podaří se detektivu Shermanovi objasnit zmizení vajec Jejího Veličenstva? To vše a více se dozvíte v naší nové dobrodružné komedii pro celou rodinu.

Hrají: T. S. Snášelová, Ví. Lužný, T. Rozkošová / T. Svobodová, F. Krupa / A. Špičák, M. F. Smékalová / N. Navrátilová, J. Červinka, A. Frélich, A. Procházka / J. Hyndrich

Hudba: T. Kořének Nahrávky písní: V. Lang Technika: F. Balaš Dramaturgie: A. Procházka Scénář: J. Janků Režie: Vítězslav Lužný

Premiéra: 2.6.2023 a 7.6.2023


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

D.Drábek: ŠVÉDSKÝ STŮL

Komedie Davida Drábka sleduje slibně se rozvíjející vztah mezi rytířem z venkova Jednohubkou a delikátní špičkou, do kterého zasahuje uzený losos. Komedie v podání členů souboru Pointík.

Hrají: V.Vítek, J.Červinka, T.Vopalecká Scénář: D. Drábek Realizační tým: F.Krupa, L.Tesařová, P.Schuster Technika: F. Balaš Režie: V. Vítek

Premiéra: 1.4.2023


 
 
 
 
 
 
 

Tomáš Dianiška: Encyklopedie akčního filmu

Sci-fi komedie o svobodných lidech v nesvobodné době. Matěj je učitel dějepisu na základce a miluje akční filmy. Vašek miluje všechny holky a hlavně Matějovu ségru. Dnešní večer se jim ale vymkne z kontroly. S pomocí mixéru a plutonia sestrojí červí díru, která vytvoří zkratku v čase a roztočí divoké dobrodružství. Matěj s Vaškem musí přežít v nebezpečném retro světě, kde odevšad útočí zákeřní komouši. Hrdinové mají jen pár hodin na to, aby zachránili svět před zkázou.

Text byl nominován na Cenu divadelní kritiky za nejlepší Poprvé uvedenou českou hru roku 2021 .

Hrají: M.Osladil/M.Dobeš, T.Spáčilová/Z.Hercíková, L.Tesařová/A.Kalová, K.Suchánková/M.F.Smékalová, L.Kameníček, J.Hyndrich, Vá.Lužný/L.Sluka, V.Lang/A.Procházka, J.M.Krejčí/Ví.Lužný, P.Schuster, F.Krupa, V.Vítek, J. Grepl Technika: F.Balaš Scénář: T.Dianiška Režie: J.Hyndrich

Premiéra 11.3.2023 a 18.3.2023


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

LOVE YOU TRULY  (Jana Montorio Doležalová)

Covid-19, úplně jiná pandemie, nebo prostě jakékoli nebezpečí za okny? Love story, nebo brutální masakr? Psychologické drama, nebo absurdní fraška? Pro Sáru a Maxe není nucená karanténa žádný problém. Doopravdy se totiž milují. Sára Maxovi naprosto rozumí a Max by pro ochranu Sáry udělal cokoli. Oba si konečně plní své sny! Maxův román nabývá na kvalitě díky online workshopu s Leonardem a Sářina touha po miminku se odráží v její péči o chlebový kvásek jménem Emil. Jsou odpočatí a fit jako nikdy předtím. Ale co dál? Kdy je správné izolaci ukončit? Pomine hrozba vůbec někdy? Vydrží naše láska? Proč se radši nezabijeme? A hlavně: Kdo je tady blázen?

Hrají: L.Tesařová, F.Krupa

Režie: L.Kameníček, M.Dobeš Technika: F.Balaš

PREMIÉRA: 27. května 2022


 

BRITNEY GOES TO HEAVEN  (Petr Kolečko)

Pět mrtvých se setkává v mezičase a meziprostoru. Nudí se, nerozumí si, nevědí, kde jsou, kam jdou a každý se s tímto mezidobím vyrovnává po svém.

Hrají: V.Lužný, M.Dobeš, T. Kameníček, J.Krejčí/J.Šprynar, E.Křížová/A.Daněčková/B.Bábková, M.F.Smékalová/P.Martínková/M.Májková

Režije: J.Hyndrich                                                                                                     Světla: Baláš                                                                                                             Zvuk: Schuster                                                                                                         Masky: Májková                                                                                                          Scény: Frýbort

I.  a II. PREMIÉRA: 17. a 25. února 2022


 
 
 
 
 
 
 
 
 

KDYŽ SE ZHASNE (Roman Vencl & Michaela Doleželová)

Dva manželské páry a jejich vánoční večírek. Jedna z nejhranějších divadelních komedií současnosti v podání skutečných manželských párů.

Hrají: Lucie a Vítězslav Lužní a Magdalena a Jakub Mojžíš Krejčí.

Režie: Jakub Hyndrich

PREMIÉRA 20. prosince 2019


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CHARLEOVA TETA (Brandon Thomas)

Klasická komedie v nejnovějším provedení další generace Divadla Point. Jak vybruslit ze situace, kdy je k obědu pozvána brazilská teta a zrovna není žádná dáma po ruce? Dokážou si s tím poradit tři oxfordští studenti, a pomůže jim to k tomu, aby získali srdce svých vyvolených? A jak to zkomplikuje rozzuřený strýček? Brazílie? Kde to je? Káva, samba, karneval!!!

OSOBY A OBSAZENÍ Lord Fancourt Babberley (Babbs) … Martin Tabery Jack Chesney … Ondřej Kučera Charley Wykeham … Martin Osladil Brasset … Vojtěch Kůrka / Kristina A. Hlavinková Kitty Verdunová … Denisa Kopecká / Tea Svobodová Amy Spettiguová … Aneta Dobrovolná / Tereza Rozkošová Plukovník sir Francis Chesney … Vojtěch Palatý / Martin Dobeš Stephen Spettigue … Adam Špičák / Martin Dobeš Dona Lucia d'Alvadorez … Lucie Tesařová / Magdalena Májková Ela Delahayová … Kristina A. Hlavinková

Dramaturgie: Miroslav Ondra

Překlad: Zdeněk Vančura

Kostýmy a scéna: Magdaléna Jansová

Režie: Aleš Procházka

PREMIÉRA 31. května 2019


 
 
 
 
 
 
 
 
 

MILUJU SVŮJ MOBIL (Viliam Klimáček)

Komedie s podtitulem Americká jízda o ne/komunikaci s okolím i světem jako následek života s technikou a na sociálních sítích místo reálného života se skutečnými lidmi.

Hrají: Martina F. Smékalová, Vítězslav Lužný, Jakub Mojžíš Krejčí, Jan Šprynar, Lukáš Kameníček a Aleš Procházka

Režie: Jakub Hyndrich

I.  a II. PREMIÉRA: 10. a 17. května 2019


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Finding amerika: Gangsteři z našeho oddílu

Muzikálový příběh dvou kluků, kteří touží po dobrodružství a hledají poklad amerického gangstera Lanzy Ručky, který zmizel kdesi v Chicagu, se odehrává v době socialistických spartakiád, modrých košil a rudých šátků. Zavede však diváka i do tajných barů chicagského podsvětí počátku minulého století.

Zkušený hudební skladatel Arnold Prokop napsal šest ústředních melodií a písničkářka Martina Hurikán Seibertová přidala další dvě písně.

Účinkují: V.Lužný, L. Kameníček, T. Snášelová, K. Vejmělková, M. Seibertová, P. Martínková, D. Kopecká, K. Dohnalová, A. Buršová, M. Tabery, M. Osladil, O. Kučera, A. Špičák, V. Palatý a další

Choreografie: Lucie Lužná

Kostýmy: Yvona Leitner a Magda Jansová

Scéna: Jana Zimčíková

Režie: A. Procházka

I.  a II. PREMIÉRA: 12. a 26. května 2017


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Maturanti (Matěj Randár)

"Neser mě, pokud sis nevšimla, tak dneska maturuju!" Hořká komedie o maturantech, pro které je zkouška dospělosti ten nejmenší problém.


HRAJÍ:
A. Mlčochová, J. Minářová/M. Švestková, H. Handlová, L. Grulichová, F. Jirák, A. Kostelková

Spolupráce: J. Bajer, F. Kopecký, M. Smékalová, L. Kameníček
Režie: J. Hyndrich
Hudba: A. Kostelková

!!!PŘEDSTAVENÍ OBSAHUJE VULGARISMY, VSTUP OD 15 LET!!!

I.  a II. PREMIÉRA: 15. a 21. dubna 2016


 
 
 
 
 
 
 
 
 

E=MC2, LÁSKO MOJE (Patric Cauvin, Aleš Procházka)

Komedie o velké lásce pařížského kluka, který hltá americké filmy a hraje fotbal a americké dívky, která obdivuje Einsteina a touží po lásce jako z Romea a Julie. Co na to kamarádi? A co na to dospělí?

Osoby a obsazení:

 • Eva Vychodilová/Aneta Dobrovolná
 • Martin Osladil/Ondřej Kroupa
 • Lukáš Kameníček/David Krchňavý
 • Monika Nevrlá/Martina Smékalová
 • Micheala Zbudilová/Denisa Kopecká
 • Jiří Krátký

Scéna: Dalibor Vybíral, Jana Zimčíková a Tomáš Jajčík
Kostýmy: Magdaléna Jansová a Klára Sobotová
Překlad: Václav Jamek
Choreografie: Monika Nevrlá
Mistr světla: Jakub Ambros
Dramatizace a úprava: Aleš Procházka
Režie: Aleš Procházka

Premiéra 30. dubna 2015 v Divadle Point, Olomoucká 25, Prostějov


 
 
 
 
 
 
 
 
 

BASKERVILLSKÁ BESTIE (A. C. Doyle, Aleš Procházka a kol.)

Komediálně laděná inscenace na motivy románu A. C. Doyla představí proslulé vyšetřovatele v poněkud jiném světle.

Sherlock Holmes a doktor Watson na straně dobra. Proti nim stojí záhadná bestie, která uprostřed ponuré krajiny plné močálů terorizuje rod Baskervillů. Dokáže si doktor Watson poradit s metodou dedukční a převleky slavného detektiva?

Osoby a obsazení:

 • Doktor Watson - Jan Šprynar /  Jakub Hyndrich
 • Sherlock Holmes  - Ondřej Krátký / Lukáš Kadlčík / Aleš Procházka
 • Henry Baskerville - David Krchňavý / Lukáš Kameníček
 • Stapleton - Jiří Krátký / Lukáš Kameníček
 • Beryl Stapletonová  - Lucie Hejlová
 • Doktor Mortimer - Vítězslav Lužný / Martina Fíbí Smékalová
 • Berrymore - Jakub Mojžíš Krejčí / Michal Menšík
 • Berrymorová -  Karolína Vejmělková / Monika Nevrlá
 • Anička - Anna Mlčochová / Tereza Kleinerová
 • Heřmanka - Petra Martínková / Monika Nevrlá
 • Žofinka - Aneta Daněčková / Karolína Vejmělková

Scéna a kostýmy: Magdaléna Jansová
Hudební dramaturgie: Vítězslav Lužný
Choreografie: Monika Nevrlá
Mistr světla: Jakub Ambros
Dramaturgie: Jakub Hyndrich
Režie: Aleš Procházka

 Premiéra 2. května 2014 v Divadle Point, Olomoucká 25, Prostějov


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DENIS DOLL (Jan Bajer)

Inspirováno příběhy Eoina Colfera

DS Problém Pointu nastudoval příběh mladého chlapce, syna mafiánského miliardáře, který se snaží zvětšit otcovo dědictví zlatem bájných skřítků. 

Osoby a obsazení:

 • Denis Doll - Matěj Buriánek
 • Tom - David Krchňavý
 • Stella - Alžběta Šimáčková
 • Zdena - Karolína Hynková
 • Bay Blade - Filip Jirák
 • Skřítka - Vendula Korsová
 • Kim - Lucie Zatloukalová
 • Sam - Alžběta Šimáčková
 • Sekretářka - Matěj Buriánek

Scéna a kostýmy - kolektiv 
Technika - Jan Bajer 
Režie - Jan Bajer 

Premiéra 30. dubna 2014 v Divadle Point, Olomoucká 25, Prostějov


 
 
 
 
 
 
 
 
 

TOM SAWYER (Václav Renč, Mark Twain, Aleš Procházka)

Divadelní soubor Pointík (mladší) uvádí svou první inscenaci na motivy klasického románu Marka Twaina o legendárním uličníkovi Tomu Sawyerovi a jeho kamarádech. 

Osoby a obsazení:

 • Tom Sawyer, Huck Finn, Jack Harper - Filip Sovíček / Ondřej Kroupa / Martin Osladil
 • Sid - Michal Vladař 
 • Ben - Adam Špičák
 • Billy - Michal Vladař 
 • Mary - Anna Přikrylová / Viktorie Hrubá
 • Amy - Aneta Dobrovolná
 • Becky - Michaela Zbudilová / Adriana Borovcová
 • Jenny, Lucy, Týna - Alice Flajsarová / Anna Přikrylová / Viktorie Hrubá / Michaela Zbudilová / Adriana Borovcová / Klára Hejcmanová / Ester Valkovičová
 • Teta Polly Brownová - Eva Hlahůlková / Vendula Korsová 
 • Soudce Thatcher - Ondřej Kučera / David Krchňavý
 • Doktor Robinson - Ondřej Kučera
 • Joe Indián - Jan Trunečka
 • Muff Potter - Adam Špičák

Choreografie - Monika Nevrlá
Hudební spolupráce - Arnold Prokop
Scéna a kostýmy - kolektiv 
Světla - Jan Bajer
Úprava a režie - Aleš Procházka

Premiéra 27. února 2014 v Divadle Point, Olomoucká 25, Prostějov


 
 
 
 
 
 
 

KOCOURKOVSKÉ PRÁVO (Hans Sachs)

Soubor Pointík (starší) uvádí hříčku německého autora H. Sachse o hloupých kocourkovských sedlácích, které napálí vykutálený lotr. 

Teď pravdivou chci stvrdit řečí, 
že neviděl jsem blázny větší, 
vždyť kocourkovské sedláky, 
zvou plným právem hlupáky. 

Osoby a obsazení:

 • Hňup - Aneta Daněčková / Jan Trunečka
 • Troup - Michal Pokorský / Michaela Švestková
 • Ťulpas - Lucie Grulichová / Alžběta Šimáčková / Marcela Mencelová
 • Zloděj - Matěj Buriánek 

Režie a pedagogické vedení  Aleš Procházka

Premiéra 3. května 2013 


 
 
 
 
 
 
 

TESTOSTERON (Andrzej Saramonowicz)

překlad: Tomáš Svoboda

 „To znamená, že ony s náma vyjebávají za to, že se špatně chováme,… my to vůbec nemůžeme ovlivnit, protože nám to poroučí nějakej zasranej hormón …a nakonec, když ony dostanou trochu toho testosteronu... tak se chovají stejně jak my?“

Sedm chlapů, sedm povah, sedm nátur, sedm rozdílných hladin testosteronu. Avšak jeden stejný cíl. Stejná radost a stejná bolest. Muži o ženách a také sami o sobě v drsné komedii, která si ani na svatební hostině nebere servítky.

Nejhorší na světě jsou prý ženy... a muži.

Osoby a obsazení:

 • KORNEL 30 let; ženich; ornitolog - Vítězslav Lužný
 • STAVROS 54 let; ženichuv otec - Aleš Procházka
 • JANIS 30 let; ženichuv bratr; právník - Václav Lužný / V. Pospíšil / J. Hyndrich
 • ROBAL 31 let;ženichuv prítel; mikrobiolog - Jakub Mojžíš Krejčí
 • TITUS 33 let; cíšník - Lukáš Kameníček
 • TRETIN 29 let; copywriter, textar - Jan Šprynar / J. Hyndrich
 • FISTACH 34 let; perkusista, bubeník - Miroslav Ondra nebo David Kolba
 • GRAFIKA: Dalibor Vybíral
 • OSVĚTLENÍ A ZVUK: Jakub Hyndrich / Filip Kopecký
 • SCÉNA a KOSTÝMY: Jakub Hyndrich
 • DRAMATURGIE: Miroslav Ondra
 • REŽIE: Jakub Hyndrich

Přístupné od 15 let ! ! !

I.  a II. PREMIÉRA: 21. a 23. února v 19 hodin


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tradice kabaretů, jakožto improvizačních večerů s písničkami, tancem, slam poetry a podivuhodných hostů, začíná se vznikem Divadla Point v roce 2005. Teprve od konce sezóny 2008/2009 začaly kabarety dostávat svá jména. Nejprve jsme měli snahu kabarety reprízovat, ale ačkoli zůstala struktura večera stejná, improvizované scénky byly natolik odlišné, že jsme od reprízování nakonec úplně upustili. O popularitě svědčí četnost představení.

Ke kabaretům neodmyslitelně patří divadelní sitcom

DIVADÉLKO DOMEČEK

Nekonečný seriál přivádí diváka mezi poloprofesionální ochotníky na malém městě, kteří se snaží o velké divadlo.

 • Autor: Vítězslav Lužný, Jakub Hyndrich a spol.
 • Aleš, neurotický režisér – Aleš Procházka
 • Sláva, charakterní herec a alkoholik– Miroslav Ondra
 • Luba, netalentovaný huhňavý asexuál – Jakub Hyndrich
 • Slávek, technik intelektuál – Vítězslav Lužný
 • Ondra, majitel objektu se sklony k sebepoškozování (t. č. na léčení) – Ondřej Krátký
 • Mafťa, ambiciózní homosexuální herec – Martin Dědoch

 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Velký šéf (W. Allen, M. F. Smékalová)

Soubor Problém divadla Point

Na motivy textů Woodyho Allena a Richarda Pryora.

Bláznivá detektivní parodie na věčné rozpory materialistických vědců a věřících filosofů o existenci Boha…

 • Scéna: Vlasta Orme, Doubravka Macková, Magdalena Jansova a kolektiv divadla Point
 • Technická podpora: Jakub Ambros, Jakub Hyndrich, Jakub Mojžíš Krejčí
 • Technická pomoc: Jiří Krátký, Václav Stojan
 • Kameraman: Štěpán Gajdoš
 • Dramaturgie: Ladislav Loukota
 • Režie: Martina F. Smékalová

Hrají:

 • Detektiv Frank Miller – David Krchňavý / Matyáš Bajer
 • Klientka – Lucie Zelená / Jakub Studa
 • Icchak Wiesman – Marek Cyc-mik Musil / Šťěpán Gajdoš
 • Chicago Kate – Karolína Hynková / Jitka Kostelková
 • Seržant Reed – Arnošt Schmidt / Vendula Korsová
 • Barman – Marek Cyc-mik Musil
 • Místní opilec – Jakub Studa / Vendula Korsová
 • Papež – Jan Bajer / Jakub Studa
 • Pikolíci – Eliška  Drápalová / Vendula Korsová
 • Spoiler – Bedřich Schulz  / Heřman Lichý / Václav Stojan

Premiéra 2. února 2012


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hotel Palermo (Štěpán Gajdoš)

"Všichni občas tak trochu zešílíme!"

Autorské hororové představení divadla Point vzdávajíc poctu nejvýznamnějším dílům tohoto žánru.
Inspirováno skutečnou událostí.

Scénář: Soubor divadla Point

Hrají:
Lukáš Kameníček
Jakub Hyndrich
Monika Nevrlá
David Krchňavý
Karolína Vejmělková
Marek Musil
Alžběta Formanová


Premiéra 23. listopadu v 19 hodin

 

 
 
 
 
 
 

Koupačka (Clément Michel) 

(Le grand bain, 2009)

Překlad: Jaromír Janeček

„Já neprovokuju! Jenom mám jedinej tejden prázdnin za rok a nemám chuť jíst levný klobásy a chlastat nějaký splašky!“

Tři mladé francouzské páry a jedno mimino na letní dovolené. Smích prý prodlužuje život. A komu je horko, ať si rozepne kabát.

Hrají: Karolina Vejmělková, Lukáš Kameníček, Vendula Burgrová/Veronika Jiříčková, Jakub Hyndrich, Johana Kučerová, Jakub Krejčí
Scéna, kostýmy: Magdaléna Jansová 
Světla: Jakub Ambros 
Dramaturgická a technická spolupráce: Jakub Krejčí, Vítězslav Lužný, Jakub Vejmola
Režijní spolupráce: Jakub Hyndrich

Režie: Vojtěch Pospíšil 

I.a II. premiéra  9. a 10. listopadu 2012


 
 
 
 
 
 

Velká policejní pohádka (Karel Čapek, Štěpán Gajdoš)

Soubor Pointík

V divadle Point se prý ukrývá dračí vejce. Zdali je to pravda, nebo jen pověra, to se nám zatím nepodařilo prokázat. Přesvědčit se o tom můžete na novém pohádkovém představení divadla Point Velká policejní pohádka podle Karla Čapka.

 • Scéna: Štěpán Gajdoš
 • Technická podpora:  Jan Bajer
 • Zvuk:  Štěpán Gajdoš
 • Světla: Marek Musil
 • Režie: Štěpán Gajdoš

Hrají:

 • Choděra – Michal Pokorský
 • Holas, ostatní role – Michaela Švestková
 • Halaburd, ostatní role – Aneta Daněčková
 • Kubát, ostatní role – Eliška Drápalová

Premiéra 22. června 2012


 
 
 
 
 

Mlsota (Ferdinand Lorbeer)

Soubor Pointík

Nejmladší účinkující představují klasickou frašku o lidské nenasytnosti a jejich důsledcích. A také o tom, jak Mělnické přišlo do styku s Labem.

Zvuk, světla a režie:  Aleš Procházka

Choreografie: Kateřina Vítová a Lucie Hejlová

Hrají:

 • Domovnice  –  Kateřina Vítová
 • Služka Pepička  – Lucie Hejlová
 • Sluha Josef  – Jan Trunečka
 • Dr. Packal  – Lucie Zelená
 • Lékárník Bylina  – Martina F. Smékalová

Premiéra 22. června 2012


 
 
 
 
 

Druhý výstřel (Robert Thomas)

Žárlivost, chamtivost a stará dobrá francouzská policejní mazanost. To jsou ingredience, z nichž klasik žánru Robert Thomas vytvořil v roce 1964 detektivku Druhý výstřel. Ansámbl divadla Point ve své vrcholné formě!

 • Dramaturgie: Miroslav Ondra, Jakub Hyndrich
 • Scéna a kostýmy: Magdalena Jansová
 • Režie: Vojtěch Pospíšil

Hrají:

 • Olivier Lenoir – Aleš Procházka
 • Zuzana Lenoirová – Karolína Vejmělková / Veronika Jiříčková
 • Partik – Vítězslav Lužný / David Kolba
 • Eduard – Jakub Hyndrich

Premiéry 25. a 26. listopadu 2011


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Umění milovat podle Ovidia (Publius Ovidius Nasó, Aleš Procházka)

Iscenace inspirovaná texty římského básníka Publia Ovidia Nasona. Moderní pojetí přibližuje klasického autora současné společnosti a nechybí v něm láska, humor a špetka poučení.

 • Dramaturgie: Miroslav Ondra, Jakub Hyndrich
 • Scéna a kostýmy: Magdalena Jansová
 • Choreografie: Monika Nevrlá, Petra Martínková
 • Režie: Aleš Procházka

Hrají:

 • Laňka – Karolína Vejmělková / Lucie Hejlová
 • Ledňáček – Lukáš Kameníček / Štěpán Gajdoš
 • Lvice – Martina F. Smékalová / Alžběta Formanová
 • Panda – Jakub Hyndrich / Jiří Krátký
 • Kobra – Monika Nevrlá / Tereza Snášelová – Sequensová
 • Tygr – Tomáš Kameníček / Vítězslav Lužný
 • Veverky – Petra Martínková, Monika Nevrlá, Tereza Kleinerová, Lucie Hejlová
 • Ovidius – Miroslav Ondra

Technika:

 • Jakub Ambros, Jakub Mojžíš Krejčí

Premiéra 16. prosince 2011 v Městském divadle Prostějov


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nahý Wolker (Jiří Wolker, Aleš Procházka, hudba Karel Štulo)

Provokativní název představení napovídá, že jde o netradiční pohled na osobnost básníka Jiřího Wolkera. Děj hry, sestavený z básní, dopisů a deníkových poznámek, se pohybuje mezi sněním, vzpomínkami a realitou. Zazní řada zhudebněných textů doprovázených živými muzikanty.

 • Hudba: Karel Štulo
 • Dramaturgie: Miroslav Ondra, Jakub Hyndrich
 • Scéna a kostýmy: Magdalena Jansová
 • Režie: Aleš Procházka

Hrají:

 • Jiří Wolker – Vítězslav Lužný
 • Zdena Wolkerová – Tereza Sequensová / Klára Walachová / Martina Smékalová
 • Mánička – Karolína Vejmělková / Veronika Jiříčková
 • Ďábel – Miroslav Ondra
 • Muži – Jakub  Hyndrich, Jiří Krátký, Lukáš Jurníček, Lukáš Kameníček, Zdeněk Svozil
 • Ženy – Zuzana  Dědochová, Petra Martínková, Lucie Hejlová, Pavlína Novotná

Kapela:

 • Miroslav Ondra – akordeon
 • Antonín Dlapa / Jaroslav Minař / Michael Lužný – kytara 
 • Jana Dosedělová – příčná flétna
 • Alžběta Formanová – housle
 • Zuzana Dědochová – klarinet

Technika:

 • Jakub Ambros, Jakub Hyndrich, Aleš Procházka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2009

Balada o očích topičových (J. Wolker, A. Procházka)

 • Kostýmy: M. Jansová
 • Komiks: J. Skoček
 • Hudba: K. Štulo
 • Režie: A. Procházka

Hráli a zpívali: O. Krátký, M. Ondra, T. Sequensová, Z. Dědochová, V. Jiříčková, K. Vejmělková, K. Walachová, M. Lužný, V. Lužný, J. Krátký, Z. Svozil, L. Jurníček, I. Kubáčová, R. Kozmík, A.

Strašidlo Cantervillské

Soubor Pointík I. Prostějov

 • Scéna: Kolektiv
 • Režie: J. Hyndrich

Hráli: L. Jurníček, J. Langer, M. Dadák a další

30. října 2009 v Divadle Point

Kramářská píseň o dvou osobách ženských

 • Kostýmy: M. Jansová
 • Komiks: J. Skoček
 • Hudba: A. Prokop
 • Režie: A. Procházka

Hráli a zpívali: O. Krátký, M. Ondra, A. Procházka, M. Dědoch, Z. Dědochová, V. JIříčková, K. Vejmělková, K. Walachová, M. Lužný, V. Lužný


 
 
 
 
 

Strakonický dudák aneb O naplněném snu (J. K. Tyl)

 • Scéna: Š. Černá
 • Kostýmy: M. Svozilová
 • Režie: A. Procházka

Hráli: O. Krátký, V. Lužný, M. Dědoch, G. Veselá, K. Vejmělková, V. Jiříčková, A. Pilková, Z. Dědochová, M. Novotná, V. Zamykalová, M. Ondra, M. Smékalová, J. Hyndrich, M. Svozilová, J. Krátký, L. Olbert

18. dubna 2008 v Divadle Point


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Plán R

 • Napsali: J. Hyndrich a L. Jorníčková volně na motivy filmu Doktor Divnoláska
 • Režie: J. Hyndrich

Hráli: V. Stojan, R. Kozmík, O. Krátký, M. Dědoch, A. Procházka a další

Premiéra 20. července 2008 v Divadle Point

Švédský stůl (D. Drábek)

 • Scéna a kostýmy: M. Jansová
 • Režie: J. Hyndrich

Hráli: G. Veselá, V. Stojan a M. Dědoch

Premiéra 23. listopadu 2007 v Divadle Point


 
 
 
 
 
 

Ostrov pokladů (R. L. Stevenson)

 • Dramatizace: A. Procházka
 • Kostýmy: M. Svozilová, P. Glocová
 • Scéna: M. Jansová
 • Režie: M. Ondra

Hráli: R. Kozmík, O. Krátký, A. Procházka, M. Ondra, M. Tomčiaková, J. Hyndrich, J. Krátký, V. Lužný, M. Dědoch, M. Menšík, M. Novotná, P. Novotná

Premiéra 7. prosince 2006 v Divadle Point


 
 
 
 
 
 
 
 
 

Piky piky na hlavu aneb Pan Posleda, přítel študáků

 • Libretto: A. Procházka, M. Ondra na motivy novely Jaroslava Žáka a Vlastimila Rady
 • Texty písní : A. Procházka, M. Ondra
 • Hudba: L. Čech
 • Choreografie: G. Mendes
 • Scéna a kostýmy: M. Jansová a Denisa Přikrylová

Hráli: B. Krčová, M. Bálešová, V. Stojan, R. Kozmík, V. Vrbová, M. Hrůzová, L. Kachramanová, A. Šlehoferová, M. Smékalová, M. Tomčiaková, K. Čundrlová, A. Marholdová, I. Peštuka, P. Šín, P. Kučera, P. Ondrová, R. Kachramanová, E. Hacurová, T. Kopečná, V. Jiříčková, K. Jansová, J. Langer, M. Ondra, N. Horáková, L. Jorníčková, K. Štulo, V. Lužný, K. Zbudilová, A. Deutsch, O. Krátký, V. Zamykalová, T. Hořínková, M. Přikryl, M. Kolařík, J. Krátký, J. Hyndrich, A. Švestka, G. Veselá, T. Raidová, M. Čadíková, P. Martínková, M. Špačková, K. Vejmělková


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Studna světců (J. M. Synge)

 • překlad O. Pilný
 • Hudba: L. Čech
 • Masky: M. Přikryl
 • Kostýmy a scéna: M. Jansová
 • Režie: A. Procházka

Hráli: T. Hořínková, M. Ondra, J. Hyndrich, V. Lužný, O. Krátký, N. Horáková, L. Jorníčková, M. Tomčiaková, J. Schmitt, M. Kolařík, M. Přikryl

Kapela a zpěv: G. Soldánová, J. Dosedělová, L. Čech

Premiéra 2. května 2005 v Divadle Point


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čajzni škváru, Olivere!

 • Libretto: V. Lužný, M. Ondra, A. Procházka na motivy románu Charlese Dickense Oliver Twist
 • Texty písní: A. Procházka
 • Hudba: L. Čech
 • Choregrafie: G. Mendes
 • Scéna a kostýmy: M. Jansová a D. Přikrylová
 • Režie: A. Procházka

Hráli: M. Ondra, J. Langer, L. Jorníčková, G. Soldánová, J. Hyndrich, V. Lužný, A. Dlapa, J. Dudík, A. Šlehoferová, V. Zamykalová, P. Korkešová, T. Hořínková, K. Čundrlová, D. Vysloužilová, N. Horáková, T. Páleníková, P. Složilová, M. Tomčiaková, T. Kopečná, M. Špačková, R. Kachramanová, V. Stojan, M. Žák, T. Kirner, P. Surmová, J. Kratochvíl, G. Vítková, P. Konečná, L. Balcarová, I. Čápková

Premiéra 15. října 2004 v Městském divadle Prostějov


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Via Crucis – Křižáci

 • Libretto: A. Procházka,  M. Ondra, V. Peštuka
 • Texty písní: A. Procházka, M. Ondra
 • Hudba: A. Prokop
 • Choreografie: J. Bálešová
 • Scéna a kostýmy: M. Jansová a D. Přikrylová
 • Režie: A. Procházka

Hráli: M. Ondra, M. Dvořák, J. Langer, A. Dlapa, O. Vidmuch, P. Vaňková, Z. Vaňková, P. Bruna, J. Krejčíř, V. Peštuka, B. Krčová, M. Bálešová, L. Prášilová, N. Horáková, R. Pekárek, M. Foret, J. Ondra st., L. Dedeciusová, T. Jurenka, A. Zelená, L. Polák, A. Šlehoferová, G. Nováková, M. Spurná, P. Raisnerová, J. Černý, O. Martiš, M. Coufalová, R. Vyroubal, J. Novotná, J. Dostál, M. Přikryl, P. Vach, O. Hromjak, I. Cásková, L. Cásková, M. Prokopová, R. Veselá, M. Tomčiaková, V. Bálešová, K. Jansová, L. Křečková, V. Stojan, G. Veselá

Tančily: E. Kočiříková, K. Krčová, K. Kýrová, P. Novotná, A. Sladká, H. Sladká

Premiéry 3. a 4. dubna 2003 v Městském divadle Prostějov